Wielu z nas co roku zastanawia się kiedy jest najlepszy moment na wymarzony urlop. Zapewne gusta zróżnicowane są w związku z oczekiwaniami, jakie posiadamy co do wakacji. Niektórzy z nas jedyne czego chcą to odpoczynku, a inne osoby chcą wybawić się za cały rok. Bez względu na preferencje najodpowiedniejszym okresem, idealnym do podróżowania jest wrzesień.

Istnieje mnóstwo plusów wynikających z podróżowania we wrześniu. Pierwszym argumentem jest fakt, że wakacyjne wyjazdy poza okresem typowo urlopowym są przede wszystkim tańsze niż te w sezonie. Hotele obniżają ceny, a biura podróży mają do zaoferowania bardzo atrakcyjne oferty last minute. Jedno jest pewne- wyjazd we wrześniu na pewno ucieszy Twój portfel.

Kolejnym powodem jest mniejsza ilość turystów. Zabytki, restauracje czy plaże nie będą tak oblegane. Nie będziesz musiał czekać na stolik, nie zabraknie dla Ciebie leżaków, a w hotel będzie oazą ciszy i spokoju. Jeżeli tłumy ludzi nie sprawiają Ci przyjemności - wrzesień jest właśnie dla Ciebie!

Jeszcze jednym atutem wrześniowych wyjazdów na wakacje jest pogoda. Uciążliwe gorące temperatury są dużo lżejsze, chociaż wciąż jest bardzo ciepło i przyjemnie. Zwiedzanie nie jest już tak wyczerpujące, Słońce jest mniej ostre, a co za tym idzie, można spokojniej i dłużej plażować.

Możliwych kierunków do wyboru jest wiele. Szczególnie Europa kusi ślicznymi, ciepłymi kierunkami podróży. Wrześniowy klimat jest bardzo łaskawy dla większości europejskich krajów, stąd też wybór miejsca odpoczynku może być ciężki. Warto także brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, gdzie w okresie wrześniowym temperatury przestają być aż tak męczące. Pamiętaj jednak, aby pomijać miejsca, w których w tym czasie istnieje prawdopodobieństwo występowania niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak huragany.

Jedyne co musisz zrobić to spakować walizkę i odszukać najlepszą ofertę na wrześniowe wakacje. Przekonaj się sam jak wiele ma do zaoferowania przyjemnie ciepły i przepełniony słońcem wrzesień. Chorwacja? Bułgaria? Grecja? Włochy? Znajdź swój ulubiony kierunek wycieczki i odpocznij w spokoju, oszczędzając duże pieniądze.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz