Po raz pierwszy największy i jeden z najpopularniejszych festiwali w Polsce, odbył się ze zmienioną nazwą Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, noszący tę nazwę od 1995 roku, zmienił ją ze względów prawnych. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbywał się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i co roku przyciąga ogromne rzesze fanów muzyki i magicznego klimatu tego wyjątkowego festiwalu.

Droga, którą przebył Pol'and'Rock Festival jest długa, a festiwal zmieniał się i zwiększał swoją jakość z biegiem lat. Na jego rozwój miało wpływ zarówno coraz większe zainteresowanie miłośników muzyki, ale również, coraz większa liczba sponsorów festiwalu. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z pierwotnych dwóch na trzy, zwiększyła się ilość koncertów gwiazd zagranicznych oraz liczba ludzi zainteresowanych tym eventem. Od wielu lat liczba fanów "woodstocku" waha się między 300 a 750 tysięcy. Pol'and'Rock Festival jest całkowicie darmowy, ale mimo to, wszyscy mogą tam się czuć bezpiecznie, dzięki pilnującym porządku służbom, które wspierają wolontariusze, nazywani „Pokojowym Patrolem”.

Pol'and'Rock Festival wiele razy nominowany był do konkursów mających na celu wyłonienie najciekawszych światowych i europejskich festiwali. Jego organizacja odbywa się na najwyższym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co jest doceniane przez jego uczestników. Ludzie, którzy co roku od wielu lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival zwracają uwagę na niesamowity panujący tam klimat i atmosferę przepełnioną wzajemną akceptacją i radością. Festiwal ten jest miejscem, które pozwala na bezpieczną i przyjazną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, która organizuje przeróżne warsztaty i spotkania, festiwalowicze mogą odbyć rozmowy z wyjątkowymi osobami, zrelaksować się dzięki medytacji czy pogłębić wiedzę z przeróżnych dziedzin nauk.

Jedno jest pewne – warto przeżyć choć raz cudowne momenty wraz z innymi fanami muzyki i festiwalowego klimatu. Istnieje wielka szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, zakochasz się w cudownej atmosferze i powrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz