Wielkimi krokami zbliżają się potyczki piłkarskie w Katarze, a większa część facetów z zafascynowaniem odlicza przyszłe godziny. W sieci internetowej tworzy się multum opinii pod kątem tego, która formacja zawodników wygra piłkarskie rozgrywki, a która posiada najmniejsze możliwości. Docinek w odniesieniu do różnych kopaczy również nie braknie. Czy jedyne w swoim rodzaju historyczne wydarzenie zapewni kibicom wyraziste odczucia?

Urok mistrzostw świata w piłce nożnej

Aktualne mistrzostwa będą szczególnie wyjątkowe, pomimo dużej ilości mistrzostw świata, które aktualnie miały miejsce. Po raz pierwszy w całym cyklu organizowanych mistrzostw, pojedynki między drużynami miejsce będą miały na przestrzeni Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w kraju wyznania islamskiego. Pora kalendarzowego roku również jest nietuzinkowa, bo rywalizacja sportowa odbędzie się w okresie jesieni. Jest to również finalny turniej, podczas gdy aktywny udział będą brać tylko 32 ekipy piłkarzy, gdyż na kolejnym tego typu wydarzeniu, liczba drużyn rozszerzona zostanie do 48 reprezentacji zakwalifikowanych.

Chłodne wypowiedzi piłkarskiej publiki

Nadchodzące mistrzostwa świata są nieco bardziej dyskusyjne od swoich poprzednich wersji. Pojawiają się przekonania, że wybór kraju, w którym mistrzostwa mają się odbyć, miał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w piłkarskim środowisku da się zauważyć spore poirytowanie. Dookoła mistrzostw bez końca kręciło się widmo skandali, jednakże czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, że w okresie budowy boisk i reszty zaplecza, zginęła ogromna liczba robotników, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie powstrzymało olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego przełomowego turnieju dla bogatego państwa, jakim jest Katar.

Który zespół podniesie w górę złote trofeum?

Pomimo wielkiej niechęci aniżeli zachwytu wobec gospodarza mistrzostw, i tak miliony osób biorą aktywny udział w procesie, stawiając na przeróżne zespoły do wygrania całego turnieju. Najczęściej wybieranymi faworytami do zwycięstwa w turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza świata musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz