Było to genialne spotkanie a kibice piłkarscy zgromadzeni na obiekcie mieli wiele szczęścia, ponieważ mieli okazję podziwiać ten bój i bardzo dobrze zrozumieć to. Właśnie tego rodzaju starcia pokazują dlaczego piłka nożna jest w obecnym momencie najczęściej oglądaną sportową dyscypliną w Europie. W tym meczu kibice piłki nożnej mieli możliwość by oglądać wszystko to, co w nożnej piłce najcudowniejsze. Perfekcyjnie to spotkanie zainaugurowali zawodnicy hiszpańskiej drużyny, jednak to zawodnicy włoskiej narodowej reprezentacji strzelili pierwszego gola. Szkoleni przez selekcjonera Enrique piłkarze nie mieli w planach odpuszczać. Do remisu na 10 minut przed zakończeniem spotkania był w stanie doprowadzić Morata. Główny sędzia tego spotkania był zmuszony do zarządzenia dogrywki. W trakcie trwania dogrywki również nie pojawiły się gole i dlatego o triumfie musiały zdecydować karne. Włoska narodowa reprezentacja okazała się nieco lepsza w konkursie jedenastek zwyciężając wynikiem 4:2 i to ona właśnie grać będzie niedzielnego wieczoru w finałowym meczu mistrzostw Europy.