Ostatnio, a więc 7 marca o 20:00 dokonał się wywiad znanej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym i jego żoną Meghan Markle. O dyskusji tej szybko stało się niezwykle głośno i bezustannie jest to jeden z głównych tematów wśród różnorodnych tabloidów. Po wypisaniu się pary z królewskiej rodziny a także wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych był to 1 wspólny wywiad Harry'ego i Meghan. Podczas rozmowy z Winfrey para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji oraz przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. Na rozmowie pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Poza tym, na podstawie zamieszczonego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym starciu w rodzinie królewskiej stoją bardziej po stronie królowej Elżbiety jak i pozostałych członków rodziny aniżeli Harry'ego i Meghan. Mimo tego nie da się ukryć, że poparcie jest bardzo zróżnicowane, zależnie od wieku i sympatii politycznych. Tabloidy brytyjskie dostrzegają, iż jeżeli Meghan i Harry zapragnęliby w niedalekiej przyszłości powrócić do królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem skreślili definitywnie swoją możliwość. Ponadto oprócz wspomnianych wcześniej kwestiach para królewska poruszyła również sprawę tego, iż książe nie zauważał wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam przyznał, jak i również temat myśli samobójczych Meghan.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, zajmujący się zbieraniem różnorodnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zmotywowali 4 ekspertów interpretujących w mediach sprawy rodziny królewskiej na skomentowanie wywiadu dwa dni przed jego publikacją. Doświadczeni eksperci, w tym były prasowy sekretarz brytyjskiej królowej, zinterpretowali całą rozmowę, sugerując w ten sposób Oprah brak obiektywnego podejścia natomiast Meghan Markle korzystanie z ostrego i bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym i księżną Meghan został pokazany w wieczornym TVN24. Co istotne, wywiad ten oglądało średnio ponad milion odbiorców. Ta telewizyjna stacja stała się wtedy wiceliderem rynku, tym samym wyprzedzając Polsat i TVN.

Jednakowo mówi się, że wywiad ten potwierdził informacje dotyczące Oprah Winfrey jako redaktorki, która może wykrzesać z rozmówcy wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Biorąc pod uwagę emocjonujące szczegóły pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah robiła to już wielokrotnie. Niewątpliwie można przyznać, że temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni zapewne nieprzerwanie analizowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz